Mycie elewacji budynków – jak gdzie i za ile?

Mycie ścian i elewacji to zabieg przede wszystkim estetyczny, polegający na usunięciu z zabrudzonej powierzchni nagromadzonego brudu, którym najczęściej jest odkładający się latami nalot – miejski kurz, spaliny samochodów, pyłki drzew czy też osad po opadach deszczu. Zabrudzenie może też powstać na wiele innych sposobów – ptactwo zostawiające swoje odchody, czy też akty wandalizmu (spray, farba itp.).

Mycie elewacji w dużych budynkach to często karkołomne i niebezpieczne zajęcie – bez pomocy specjalisty się nie obejdzie.

Jakby nie było – mycie elewacji to jeden z częstszych zabiegów konserwatorskich gdyż dotyczy reprezentatywnych powierzchni czyli po prostu ścian. Duży budynek widać z daleka a gdy jest zaniedbany to równie dobrze widać zalegający na jego ścianach brud. Szczególną uwagę na mycie elewacji powinni zwrócić użytkownicy budynków będących siedzibą korporacji czy instytucji lub urzędów – w końcu budynek jest swego rodzaju wizytówką a chyba każdy chce wypaść dobrze przed klientem, kontrahentem czy petentem.

Jak myć elewację i ściany?

Sposobów mycia jest wiele – wodą pod dużym ciśnieniem, klasyczne gąbką z wodą (głównie szklane powierzchnie oraz z tworzywa sztucznego), można też spotkać się z piaskowaniem elewacji wykonanych z materiałów nadających się do tego typu zabiegów. O sposobach czyszczenia można by wiele pisać jednak zakładamy, że ta wiedza może być dla Ciebie tylko ciekawostką ponieważ raczej i tak zatrudnisz do tego zadania jakiegoś specjalistę. Tutaj potrzebny będzie Ci człowiek posiadający odpowiednie umiejętności alpinistyczne oraz doświadczenie w tej pracy – gdyż po pierwsze jest ona niebezpieczna a po drugie trzeba ją wykonać dobrze – odpowiednią metodą i narzędziami oraz preparatami, odpowiednimi dla danego typu powierzchni.

Mycie elewacji

Mycie i czyszczenie elewacji, Brzeg, Opole, Oława, Wrocław

Nasza firma jest w stanie bezproblemowo dojechać w promieniu do 100 km do każdego obiektu gdzie konieczne jest wyczyszczenie elewacji. Możesz zadzwonić w dowolnym momencie i poprosić nas o czyszczenie.

Climb And Work – mycie elewacji, budynki, urzędy, hale, fabryki, magazyny

Jesteśmy dostępni całą dobę! W razie potrzeby dzwoń!

Climb And Work – prace wysokościowe, usługi alpinistyczne, Brzeg, Wrocław, Opole, Oława