Odśnieżanie dachów – idzie zima, nie zapomnij!

Odśnieżanie dachów to obowiązek każdego właściciela i użytkownika budynku. Śnieg będący zamarzniętą postacią wody, potrafi warzyć naprawę setki kilogramów a niekiedy nawet kilka ton w zależności od grubości warstwy i obfitości opadów. Na odśnieżanie dachów powinno się zwrócić uwagę szczególnie w przypadku budynków przemysłowych (hale, fabryki, magazyny, galerie handlowe, szkoły dworce itp.) , które mają płaskie dachy a w ich wnętrzu często przebywa bardzo dużo ludzi. Jednak o odśnieżaniu dachu powinni też pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych a także administratorzy bloków i kamienic.

Odśnieżanie dachów to konieczność, ale też trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym.

Odśnieżanie dachów – kiedy i jak odśnieżać?

Nie ma określonego terminu kiedy powinno się wykonać odśnieżanie dachu – konieczność odśnieżania regulują w Polsce odpowiednie normy i przepisy, z którymi )warto się zapoznać (np. dla dachów płaskich wytyczne można znaleźć w tym dokumencie). Jednak na zdrowy rozsądek – powinno się to robić tuż po intensywniejszych opadach śniegu – nie ma na co zwlekać gdyż za wypadek spowodowany uszkodzeniem dachu wskutek przeciążenia śniegiem, odpowiada właściciel budynku!

Do odśnieżania dachu nie podchodźmy samodzielnie, szczególnie na dużych obiektach i dachach spadzistych! Jest to zadanie niebezpiecznie a samo odśnieżanie przeprowadzone nieprawidłowo też może kosztować nas dodatkowe ryzyko! Do tego typu zajęć dobrze będzie nająć firmy specjalizujące się w takich pracach i posiadające odpowiednie umiejętności alpinistyczne oraz pozwolenia na prace wysokościowe.

Odśnieżanie dachów Brzeg, Wrocław, Opole, Oława i okolice

Oferujemy Ci nasze usługi odśnieżania dachów. Firma Climb And Work specjalizuje się w tego typu pracach a nasi ludzie posiadają odpowiedni do odśnieżania dachów sprzęt, szkolenia, zezwolenia a przede wszystkim – doświadczenie i umiejętności! Jeśli zima zaskoczyła Cię w tym roku i trzeba odśnieżyć dach w Twoim budynku – jesteśmy do Twoich usług 24 godziny na dobę!

Climb And Work – odśnieżanie dachów. Hale, galerie, magazyny, szkoły i inne obiekty

Jesteśmy dostępni całą dobę! W razie zagrożenia dzwoń!

Climb And Work – prace wysokościowe, usługi alpinistyczne, Brzeg, Wrocław, Opole, Oława